
Kalendář akcí 2025
AML Konference
Termín: 08. dubna 2025
V oblasti praní špinavých peněz stále vzrůstají regulatorní požadavky na povinné osoby. V dubnu 2024 byl v Úředním věstníku EU vyhlášen tzv. AML balíček, který přináší významné změny do oblasti prevence praní špinavých peněz a financování kriminality. Cílem konference je informovat o dopadech nové legislativy a vytvořit prostor pro setkání AML expertů z ČR a SR.
CCD II: změny v úvěrech a jejich dopady
Termín: 24. dubna 2025
Oblast spotřebitelských úvěrů čekají velké změny. Směrnice CCD II bude do českého právního řádu implementována novelou zákona o spotřebitelském úvěru, kterou chystá Ministerstvo financí. Lhůta pro transpozici uplyne v listopadu 2026. Jaká budou pravidla pro posuzování úvěruschopnosti? Jaký bude přístup k stropování úvěrů? Co vše bude nutné zahrnout do opatření schovívavost? Jak budou vypadat reklamy na spotřebitelské úvěry?
Umělá inteligence ve financích: Revoluce v bankovnictví?
Termín: 13. května 2025
Umělá inteligence se v posledních letech stává nedílnou součástí bankovního sektoru, a to nejen v oblasti zpracování dat nebo automatizace procesů, ale i ve vztahu ke klientům a jejich potřebám. S rostoucím významem AI však vyvstávají i otázky týkající se právních požadavků, etických aspektů a kybernetické bezpečnosti. Tento seminář je zaměřen na praktické dopady AI ve finančních službách, především z pohledu nově vznikající evropské regulace (AI Act) a již zavedených norem, jako je GDPR.
ESG: První zkušenosti s CSRD reportingem
Termín: 29. května 2025
Evropská směrnice CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) zásadně mění požadavky na nefinanční reporting společností. Tato regulace přináší nové povinnosti v oblasti ESG (Environmental, Social, and Governance) a rozšiřuje okruh firem, které musí zveřejňovat své udržitelnostní strategie, dopady a rizika. Máme za sebou první praktické zkušenosti se CSRD reportingem. Jak banky, ale i zástupci z jiných sektorů obstály v prvním CSRD reportingu? Co se v něm povedlo a naopak – kde existuje další možnost pro zlepšení? Co si vzít z prvních zkušeností a jak se připravit na další reportování?